Ahşap teras kapatma çalışmaları için kullanılacak malzemeler özel bir şekilde üretiliyor. Doğru yere monte edilen her ahşap sayesinde rüzgar ve yağmur gibi olumsuz hava şartlarına karşı herhangi bir akıntı ya da sızma olmayacaktır. Bu şekilde konforlu kullanımlar elde edilebilir. Ahşap doğal bir görüntü oluşturduğu için tercih edilen ahşap kapatma modelleri tasarımı ile çok beğeniliyor. Ahşap ızgara ve taşıyıcı akşam sağlam olacak şekilde terasa kurulur. Kurulan bu iskelet üzerine aynı malzemeden özenli bir şekilde kapama çalışmaları yapılır. Özellikle terasını yeteri kadar kullanamayanlar için avantajlı bir çözüm olan teras kapatma ahşap malzeme ile otantik bir görünüm kazanır. Misafirleriniz ile hoş sohbetler yapabileceğiniz dinlendirici ve huzurlu bir mekan elde edebilirsiniz.

Ahşap Teras Kapatma Avantajları

Ahşap teras kapatma için özel malzemeler kullanılır. Yapılan bu kapatma çalışmaları ile terasınızı hem kış hem de yaz çok daha konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Malzemenin ahşap olması ile yazın daha serin kışın daha sıcak bir ortam elde edilebilir. Hava kontrolü sağlayabilir ve ahşap kapatma yaparak dekorasyonlarınızda farklı bir ortam elde edebilirsiniz. Teras bölümleri manzarası ile özellikle yaz mevsimlerinin en çok kullanılan alanları olabilir. Hem yaz hem de kış kullanabilmek için ise kapama yapılabiliyor. Bu alanda ahşap teras kapama avantajları arasında şu başlıklarda bulunabilir:

* Her mevsim kullanılabilir olması

* Şiddetli kış mevsimlerinde soğuğun yaşam alanlarına girmesinin engellenmesi

* Aşırı kar yağışlı mevsimlerde çatı aralıklarında oluşan buz tabakalarının çatıya zarar vermesinin engellenmesi

* Tasarım olarak teraslarda farklılık elde edilmesi

Ahşap Teras Kapatma Fiyatları

Ahşap teras kapatma yapılırken kullanılan malzeme ve alana göre fiyat aralıkları belirlenir. M2 üzerinden fiyat teklifleri yapılmaktadır. Ekstra yapılacak her işlem için fiyat farkı oluşacaktır. Malzeme ahşap olduğu için kullanılan hammaddede Ahşap teras kapatma fiyatları belirlenmesinde etkilidir. Bunun için kullanılabilecek en sağlam malzemelerden biri çam kereste olmaktadır. Teras kapamalarda genel olarak çatı teras bölümü açık olan üst kısmına uygulanan bir sistem olarak tanımlanabilir. Model değişebiliyor. Değişen modeller üzerinden de m2 fiyatı farklı aralıklarda yer alabiliyor. Terasların çok daha verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan teras kapama fiyatları alanın büyüklüğü oranında belirlenecektir.