Tente teras kapatma için tercih edilen en pratik yöntemdir. Kurulum yapılacak alana göre ve dış etkenlere bağlı olarak farklı çeşitlerde kullanılabilir. Uzun ömürlü kullanımlar için tente kalitesi çok önemlidir. Otomatik sistemler özellikle iş yeri kullanımları için çok daha avantajlı teras kapatma kullanımı oluşturacaktır. Bu sistemler her türlü hava koşullarında rahat kullanım imkanı sunar. Oldukça dayanıklı olmalarının yanında her türlü mekana uyum sağlayan teknik özellikleri ile de verimli kullanım alanları oluştururlar. Teras kapatma alanları, konut bahçeleri, restoranlar ve cafelerin kullandığı bu sistemler alan özel olarak tasarlanır. Her türlü ihtiyaca özel olarak üretilen tente teras kapatma sistemleri uygulandığı alanın m2 bazında ebatlarına göre hesaplanır.

Raylı Tente Sistemleri

Tente teras kapatma kullanımlarında raylı özellikleri bulunan tentelerde çokça tercih ediliyor. Olumsuz hava koşullarına karşılık en iyi korumayı sağlayan bu sistemlerde alüminyum profiller yer alır. Taşıyıcı tekerlekler ile alüminyum profiller sayesinde sistem pratik bir şekilde ilerler. Sistem içerisinde yer alan motorda sistemin açılıp kapanmasını rahat bir şekilde sağlar. Bu alanda otomatik tente teras kapatma sistemlerinde özel aparatlar kullanılır. Uygulama alanını dört mevsim kullanım kolaylığı sağlayan bu kullanımlar açık mekanları tek bir tuş ile kapalı alanlara dönüştürür. Her türden hava şartları ile uyumlu olan raylı tente sistemleri kullanımı oldukça basit bir üründür. Etrafı cam ya da şeffaf bir şekilde kaplanabilir.

Tente Teras Kapatma Fiyatları

Tente teras kapatma işlemleri uygulama alanına göre farklı fiyatlarda sunulur. Kurulacak olan alanın m2 bazında ebatları genel toplamın belirlenmesini sağlar. Taban üzerine eklenen aparatlar ve sistem özelliğine göre de tente kapatma fiyatları farklı aralıklarda olabilir. Raylı sistemlerde özel fiyatlandırmalar yapılır. Bu sistemlerdeki motorlu sistemler ve alüminyum profillerde ek bir fiyat listesi oluşturacaktır. Kullanım alanına ve amacına uygun tarzlarda tente sistemleri tercih edilebilir. Raylı ve otomatik sistemler daha çok işyerlerinde verimli kullanımlar oluşturur. Konut teraslarında ise mekanik sistemler yeterli olabilir. Rahat kullanım açısından otomatik sistemlerde konutlarda da kullanılabilir. Motorlu sistemlerde giyotin cam çeşitleri ile de kenar kısımları kapatılarak tam bir kapatma elde edilebilir.