Kenet çatı teras kapatma sistemi klasik kaplamalardan farkı alüminyum, bakır ve kurşun gibi kaplama malzemelerinin teknolojik uygulamalarla birleşerek kullanılmasıdır. Kenet çatı makinası kullanılarak istenilen boylarda üretilen bu sistemlerde çatı ve cephelerde sacların çatı yüzeyine hareketli ya da sabit kiplsler sayesinde monte edilmesi ile uygulanır. Özellikle yüzde 5 oranında eğimli çatılarda kenet çatı teras kapatma uygulamaları sızdırmazlık avantajı ile uygulanır. Bu özelliği ile çok fazla tercih edilen bu kapatma sistemleri metal bazlı olmasından dolayı su sızdırmazlığı sağlamaktadır. Tüm çatı projelerinde uygulanabilir. İstenilen boylarda uygulanabilen kenet çatı uygulamaları çok fazla talep görür.

Kenet Çatı Teras Kapatma Özellikleri

Kenet çatı teras kapatma uygulamalarında kullanılan metal malzeme 0,50 ile 0,70 mm arasındadır. Özellikle mahya bitişleri ve birleşimleri, köşe birleşimleri, kaplama başlangıçlarına çok dikkat edilmelidir. Daha çok geniş alanlı çatılarda tercih edilen kenet çatı sistemi yapılarda sorunsuz ve fonksiyonel uygulamalar oluşturur. Düz ve trapez kenet olarak iki şekilde üretimler yapılır. Bu sistemde vida kullanılmaz. Malzeme birbiri içine girerek kenetlenir. Su sızıntısı sorununu tamamen ortadan kaldıran bu sistem geniş alanlı çatılarda birleşim yerlerinden su sızıntısı yaşanması sorununu tamamen ortadan kaldırıyor. Fırtınalara ve güçlü rüzgarlara karşı oldukça dirençli olan kenet çatı teras kapatma sistemleri bakım gerektirmeden uzun süreli olarak kullanılabilir.

Kenet Çatı Teras Kapatma Fiyatları

Kenet çatı teras kapatma sistemleri zarf, beşik, kubbe ve tonoz gibi pek çok çatı projelerine uygulanabilir. Bu nedenle mimari alanda sınırsız bir özgürlük sağlar. Özellikle güneş enerji panelleri gibi çatı üzerine konumlandırılan sistemlerde çatı delinmeden uygulamalar yapılabilir. Farklı uygulama alternatifleri bulunur. Kullanım alanına göre kenet çatı teras kapatma fiyatları farklı aralıklarda yer alır. Uygulama alanının m2 bazından ebatlarına göre ortalama fiyatlar belirlenebilir. Genel olarak kullanılan malzemeye göre esas maliyet ortaya çıkar. Maliyet içerisinde ek olarak talep edilen ekipmanlarda ek fiyatlandırmalar yapılabilir. Geniş bir kullanım alanına sahip olan çatı teras kapatma sistemleri farklı bütçeler için uygun fiyatları ile de tercih sebebidir. Hem işyerlerinde hem de konutlarda pek çok avantajı ile tercih edilebilir.