Soğuk kış günlerinde bahçede oturmanın özlemini çekenler için kış bahçesi yeni bir yaşam alanı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Kendinize özel dekore edeceğiniz kış bahçenizde günün yorgunluğunu atarak stresten uzaklaşabilir, dostlarınızı ağırlayabilirsiniz. Hatta barbekülü kış bahçesi modelinde sevdiklerinize yemek pişirebilme zevkini bile yaşayabilirsiniz.

Barbekülü kış bahçesinde sevdiklerinizle birlikte büyük bir masada oturup hazırladığınız yiyecekleri sunmak, bu güzel ortamı paylaşmak için çok güzel bir fikir olacaktır. Barbekünüzde hazırladığınız enfes yemeklerin arkasından kahve keyfini paylaştığınız dostlarınızla kış bahçesinin keyfini çıkarabileceksiniz.

Tüm bu güzellikleri sorunsuz yaşayabilmek için kış bahçesinin yapım aşamasında kullanılan malzemelerin kalitesi son derece önemlidir. Barbekülü kış bahçenizde PVC pencere ve kapı kullanarak ses ve ısı yalıtımı sağlayabilirsiniz. Alüminyum profiller kullanılarak yapılacak kış bahçesi de su sızdırmazlığı açısından son derece güvenilir ve dayanıklı bir malzemedir.

Genellikle bahçe ya da doğa ile bütün olması açısından pencerelerin yere kadar olması tercih edilmektedir. Çatıyı ister cam isterseniz tente olarak düşünebilirsiniz. Her ikisi de su geçirmezlik açısından güvenilir malzemelerdir. Pergola çatı sistemleri de hem estetik, hem dayanıklılık, hem de açılıp kapanabilme özelliğinden dolayı son zamanlarda kış bahçelerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Evinizin bir bölümü olarak ya da bahçenizde yaptığınız kış bahçenizin zemin mukamevetinin yüksek olması da son derece de önemlidir. Zemin ve çatı seçimi kış bahçesinin uzun ömürlü, dayanımı yüksek ve güvenli olması açısından dikkat edilmesi gereken hususlardır.

 Barbekü kış bahçenizi ister sıcak tonlarda isterseniz daha pastel renklerde dekore edebilirsiniz. Kış soğuğunda barbekü başında et pişirirken ortamda da sıcak bir hava estirmek isterseniz sıcak renkleri tercih etmelisiniz. Bunun için rengarenk yastıklar ve örtüler kullanabilirsiniz. Ayrıca sehpanın üzerine ya da duvara asacağınız küçük dekoratif malzemeler de ortamın görüntüsüne güzellik katacaktır. Bu arada kış bahçesinde unutulmaması gereken en önemli dekor ise tabi ki çiçeklerdir. Çiçeksiz bir kış bahçesi düşünülemeyeceği için mutlaka bahçenizde farklı türlerde çiçekler ve yeşil bitkiler yetiştirmelisiniz. Bitkilerin bol olduğu bir barbekülü kış bahçesinde dostlarınızla barbekü keyfi yaparken kendinizi doğanın içinde gibi hissedecek ve vakit geçirmekten zevk alacaksınız.