Ferforje teras kapatma uygulamaları özenli yapıldığında oldukça gösterişli ve lüks bir konsept oluşturur. Ferforje kullanımlar ile estetik anlamda gösterişli bir kapatma uygulaması yapılabilir. Ferforje kelime anlamı olarak ocakta dövülen ve çalışılarak işlenen demir anlamına gelir. Demir işçiliği sanatı olarak günümüzde tanımlanan bu hizmetler süslü ve ince işlerin yapılmasında kullanılır. Balkon, pencere, kapı demirlerinde de ferforje tasarımlara rastlanabilir. Estetik olarak ta ferforje kapatma uygulaması teraslara farklı bir hava katmaktadır. Hünerli ustaların elinden oya gibi işlenerek çıkan bu işleme demir modelleri ile farklı tarzda bir teras kapatma uygulaması tercih edilebilir.

Ferforje Teras Kapatma Özellikleri

Ferforje teras kapatma tercih edilmesi estetik görünümünün yanında dayanıklı olmasından da kaynaklanır. Bu nedenle işyerlerinden konut kullanımlarına kadar artan bir beğeniye sahiptir. Dekoratif özellikleri ile öne çıkan teras üstü çatı sistemleri fonksiyonel kullanımları ile de tercih edilmektedir. Yaşam alanlarına artı bir değer olarak uygulanan bu modeller farklı dekorasyon tarzları ile uyumlu olduğunda istenilen konseptte bir kullanım alanına dönüşebiliyor. Farklı çiçekler ve bahçe mobilyaları ile istenilen ambiyans kapatılan teras alanına verilebilir. İskelet olarak çelik konstrüksiyon sistemler öne çıkarken ferforje teras kapatma malzemesi olarak ise ahşap, cam ya da tente kullanılabiliyor. Kullanım alanına göre hazırlanan proje baz alınarak kapatma malzemesi tasarımlara uygun olarak tercih edilebilir.

Ferforje Teras Kapatma Fiyatları

Ferforje teras kapatma projesinde kullanılan her malzeme fiyatlandırma üzerinde bir maliyet oluşturur. Bunun yanında m2 bazında terasın ebatına göre ortalama fiyatlar belirlenebilir. İskelet kısmının malzemesi, kapatma kısmının malzemesi, ferforje tasarımların genişliği ve kullanım alanlarına göre de ferforje teras kapatma fiyatları değişebilir. Teraslarda kullanılan ferforje aksesuarlar ile konsept olarak bu tarz bir hava sağlanabilir. Kullanılacak malzemeye ve terasınızın ölçüsüne göre fiyat aralıkları farklı olur. Özellikle otomatik sistemler tercih edenler için bu mekanik malzemeler teras kapatma fiyatları üzerinde bir artış oluşturabilir. Her kullanım alanında dekoratif özelliklerde bu malzemelerle istenen konseptler elde edilebilir. Şık ve gösterişli kullanım alanlarında kendinize göre bir dekorasyon oluşturabilir ve dört mevsim kullanılabilir harika bir alan elde etmiş olabilirsiniz.