Lambiri teras kapatma uygulamalarında beşe on ya da beşe onbeş lambirilerin ızgaralara alttan monte edilmesi ile yapılır. Bu şekilde alttan bakıldığında düz lambiri gözükür. Kapatılan terasın üzerine ahşap karkas kurulur. Sonrasında daha hoş bir görüntü oluşturulması için alttan komple lambiri döşenir. Bu şekilde teras kapatma uygulamaları daha estetik bir görüntü oluşturur. Ahşap modeller son dönemlerde doğal yapısı ve uygun fiyatları ile çok fazla tercih ediliyor. Bu uygulamalarda özel donanımlı makinalar kullanılır. Görüntü bozulmadan lambirilerin montajı yapılır. Lambri daha çok iç mekanlara kullanılır. Tavan ve duvar kaplamalarda tercih edilir. Bu alanda da estetik anlamda mekana hoş bir konsept sağlayan lambiri teras uygulamaları her kullanım alanında farklı projelerle uygulanabilir.

Lambiri Teras Kapatma Özellikleri

Lambiri teras kapatma çalışmalarında terasın modeline göre çatı üzerine konumlandırılan iskelete şekil alır. Doğru bir projelendirme ile istenilen estetik görüntü elde edilebilir. Lambiri kullanımı kullanılan mekana derinlik ve ferahlık katar. Uzun süre boya badana gerektirmeden kullanılan bu malzeme teraslara şıklık katan bir malzeme olacaktır. Tamamen düz bir teras kapatma montajı yapılarak çatıya ek olarak tasarlanabileceği gibi çatı eğimi yönünde bir eğim kazandırılarak ta daha estetik bir tasarım elde edilebilir. İşyerleri içinde konseptlere uygun tasarımlarla daha ferah ortamlar ve daha kaliteli tasarımlar sağlanabilir. Doğru malzeme seçimi ile uzun yıllar estetik görüntüsünü kaybetmeden kullanılabilen lambiri teras kapama uygulamaları kullanım alanlarına göre tasarlanabilir.

Lambiri Teras Kapatma Fiyatları

Lambiri teras kapatma uygulama yapılacak alana göre fiyatlandırılır. Kullanılacak malzeme ve uygulama alanındaki metraja göre farklı maliyetler karşınıza çıkar. Konutlarda ya da işyerlerinde lambiri kullanılırken kaliteli bir malzeme seçilmesi çok önemlidir. Kaliteli malzeme kadar usta işçilikte yapılan uygulamanın sağlamlığına ve estetik görünümüne önemli katkılar sunar. Farklı malzemelerde tasarlanabilen lambirilerin farklı renkleri, modelleri ve desenleri bulunabilir. Bu nedenle Lambiri teras kapatma fiyatları bu özelliklere bağlı olarak ta farklılaşabilir. Ahşap lambiriler ısı yalıtımı sağlar. Sıcak havalarda da serin bir ortam oluşturur. Bu nedenle teras kapatma fiyatları bakımından en çok araştırılan malzemeler arasında yer alır.