Günümüzde kalabalık ortamlardan sıkılan, şehrin kalabalığından kaçan ve doğa ile baş başa kalmayı sevenler kış bahçesini evinde yeni bir yaşam alanı olarak tercih etmektedirler. Soğuk günlerde bile dış ortamda, doğa ile iç içe vakit geçirerek kafa dinlenebilen kış bahçesinde bir de şömine varsa tadına doyum olmaz…

Kış bahçesinde şömine keyfi bambaşka bir tat verir. Şöminenin içindeki odunların yanarken verdiği ses eşliğinde yerdeki kalın puf halıya oturarak kahvenizi yudumlamak çok keyifli olacaktır. Şömineli kış bahçesi farklı tasarımlar ve modellerde yapılabilmekte olup tercih sizin zevkinize kalmaktadır. Tüm cepheleri ve çatısı cam tercih edilen kış bahçesini üzerinize kar yağarken şömine karşısında uzanarak karın yağışını izlemek için tercih edebilirsiniz. Bu nedenle kış bahçeleri bu doğal güzellikleri daha yakından yaşayabilmek, doğayla iç içe olmak açısından genellikle tüm cepheleri cam olarak tasarlanmaktadır.

Şömineli kış bahçesi için tercih edilen diğer malzemeler ısı ve ses yalıtımı açısından avantajlı olan PVC malzeme olmaktadır. PVC malzemenin verdiği estetik görüntü ve avantajları da kış bahçesinde kullanımını yaygınlaştırmıştır. Şömineli kış bahçesi yapılırken hangi malzeme seçilirse seçilsin mutlaka kaliteli olmasına önem verilmeli ve bu konuda asla masraftan kaçılmamalıdır. Hazırlanacak kış bahçesinin uzun süre size konfor sağlayabilmesi, su geçirmemesi, rüzgar almaması ve yıpranmaması hem güvenliğiniz hem de rahatınız için çok önemlidir.

Evinizle bir bütün olacak şekilde dış kısma yapılan kış bahçesinin zemin mukamevetinin dayanıklı olması dikkat edilecek bir konudur. Kış bahçesi dekoruna geçilmeden önce zemin ve döşemede kullanılacak malzeme kalitesine dikkat edilmelidir. Şömineli kış bahçesi için yer döşemesinin koyu ya da açık tonlarda lamine parke seçilmesi uyumlu bir görünüm oluşturacaktır.

 Kış bahçenizi dekore ederken rahat koltuklar ve dışarıda yemeyi sevenler için kullanışlı masa ve sandalyeler gereklidir. Ayrıca masanın üzerine sarkan ahşap bir avize de güzel bir hava katacaktır. Kış bahçesinde unutulmaması gereken en önemli dekor ise tabi ki çiçeklerdir. Çiçeksiz bir bahçe düşünülemeyeceği için mutlaka bahçenizi çiçeklerle ve yeşil bitkilerle süslemelisiniz. Bitkilerin bol olduğu bir kış bahçesinde kendinizi doğanın içinde gibi hissedecek ve vakit geçirmekten zevk alacaksınız.