Şeffaf teras kapatma modern teknolojiler kullanılarak tasarlanır. Bu tarz çatıların kullanımındaki en önemli hedef güneş ışığını doğal bir aydınlatma aracı olarak kullanmaktır. Bunlar dışında doğru ve kaliteli bir şekilde tasarlanan şeffaf teras uzun ömürlü kullanımlar oluşturacaktır. Aşırı hava şartlarında değişikliğe uğramayan bu malzemeler çürümede yapmayacaktır. Kullanılacak malzeme anti- UV özelliğine sahip olmasına dikkat edilmelidir. Bu kullanımlarda güneş doğrudan odaya girer. Montaj yanlış yerde olursa ışığın doğru konumlandırılmaması odanın kullanışlı olmasının önüne geçer. Bu alanda Şeffaf teras kapatma kurulum yapılırken güneş ışığının geldiği noktaya göre ayarlamalar yapılmalıdır. Bu şekilde çok parlak bir kullanım oluşmaz. Oda içinde de hava sıcaklığı belli bir seviyede sabit kalır.

Şeffaf Teras Kapatma Avantajları

Şeffaf teras kapatma uygulamaları sızıntılara neden olmayacak şekilde yapılır. Uygulamalar sayesinde farklı bir çatı elde edilebilir. Pozisyonun, yapının ve çerçevenin hazırlanmasında aşamasında çalışmaların titizlikle yapılması şeffaf tavanın karışmamasını sağlar. Uygulamalarda öncelik güvenliktir. Cam malzeme çatı örtüsü şeklinde kullanılır. Bu durum işçilikte biraz riskli bir durumdur. Bu nedenle şeffaf teras kapatma uygulamaları yaparken doğru malzemelerin kullanılması ve güçlendirilmiş taşıyıcılarla özel üretim camların çatı sistemlerinde buluşturulması çok önemlidir. Özellikle kış bahçesi tasarımlarında tercih edilen şeffaf çatı sistemleri dört mevsim güneş ışığından faydalanma imkanı sağlar. Manzaranın kapanmasının önüne geçilir. Hem iş yerlerinde hem de konutlarda özel tasarım bir alan elde edilir.

Şeffaf Teras Kapatma Fiyatları

Şeffaf teras kapatma projeleri diğer modellere göre daha hesaplı olabilir. Bunun ana nedeni diğer çatı tiplerine göre bu projelerde kullanılan ekipmanların daha ekonomik olmasıdır. Kurulum süreci de pratik olması işçilik maliyetinin daha az olmasını sağlar. Bir ya da iki kişi ile şeffaf teras uygulamaları montajı yapılabilir. Bu projelerde çatı daha hafiftir. Bu nedenle iskelet yapısında kil ya da çelik profillere gerek duyulmaz. Tek renkte ibaret olmayan cam çatılar binanın mimari yapısına göre farklı tasarımlar tercih edilebilir. Kullanılan alanın ebatlarına göre Şeffaf teras kapatma fiyatları değişir. M2 bazında fiyatlar verilerek uygulama alanında ne kadar bir maliyet oluşturacağına dair hesaplamalar yapılabilir.