Pimapen teras kapatma modelleri yaygın olarak kullanılır. Özellikle ısı ve ses izolasyonu sağlaması nedeni ile çok fazla tercih edilen bu modeller, kolay temizlenebilir olması nedeni ile de tercih edilmektedir. Diğer kapatma modellerine göre ayrıca çok daha ekonomiktir. Estetik bir görüntü için kahverengi pimapen kapatma tasarımları da kullanılabiliyor. Pimapenlerin metre tül fiyatına göre yapılan modellerde toplam ödenecek tutar belirlenebiliyor. Açılır kanatları olan modellerinin yanında sürgülü camlı pimapen modelleri de bulunuyor. Yuvarlak teraslar içinde uygun tasarımlar bulunabilir. Çatı eğimi hesaplanarak uygun tasarımlarda pimapen teras tasarlanabiliyor. Cam tavanlar ile teraslarda daha aydınlık mekanlar elde edilebiliyor. Üst kısmı ahşap kenarları pimapen olarak tasarımlarda yapılabilir.

Pimapen Teras Kapatma Özellikleri

Pimapen teras kapatma tasarımları yapılırken tavan kısmında cam kısımlar bırakılarak panoramik görünümler elde edilebiliyor. Bu şekilde teraslar bütün yıl boyunca kullanılabilir. Hem işyerlerinde hem de evlerde kullanılabilecek olan bu tarz tasarımlar ile yaşanılan alana ferahlık hissi verilebilir. Bu tarz pimapen kapatma sistemleri içerisinde hareketli kanatlar, taşıyıcı çerçeveler, yönlendirici ve taşıyıcı aparatlar, fitiller ve temperli cam seçenekleri ile pimapen tasarımlar izolasyonu daha dayanıklı kapatma modelleri oluşturacaktır. Bu şekilde görüntü ve manzara kaybı yaşanmaz. İmar mevzuatına uygun olan pimapen teras kapatma sistemleri tadilat projesi gerektirmez. 4 mevsim kullanılabilir teraslar sağlanabilir. Ses ve ısı yalıtımın üst düzeyde olması ile kullanım alanları daha verimli olacaktır.

Pimapen Teras Kapatma Fiyatları

Pimapen teras kapatma yapılırken maliyet hesaplaması için ön keşifler yapılır. Terasta kapatma yapılan alanın m2 üzerinde değeri yapılacak işlemin ortalama maliyetini belirleyebilir. Yapılacak olan tasarım ve pimapen kullanılırken tercih edilecek pencere sistemlerine göre de Pimapen teras kapatma fiyatları değişebilir. Terasların her mevsim kullanılmasını sağlayacak bu tasarımlar yapılırken en uygun fiyata en kaliteli modeller elde edilmesi hedeflenir. İşyerleri içinde kapatma uygulamaları daha otantik ve kullanışlı mekanlar elde edilmesini sağlayacaktır. Bu nedenle başarılı bir teras kapama projesi hem bireysel hem de kurumsal anlamda önemli avantajlar oluşturacaktır. Kapama işlemlerinde malzeme seçimi fiyatların ana elemanıdır. Pimapen malzeme de uzun ömürlü ve izolasyon sağlayan bir malzeme olması kahve tonlarında seçeneklerinin olması da mimari anlamda uyumluluk sağlayacaktır.