Kış bahçesi günlük hayatın stresinden kurtulmak istediğimizde doğayla iç içe kalabileceğimiz, evimizde yeni yaşam alanı olarak hazırlayabileceğimiz mekandır. Evinizde yeni yaşam alanı olarak hazırladığınız kış bahçesinde soğuk kış günlerinde bahçede oturarak, içeride esen ilkbahar havasını yaşamak çok keyiflidir. Kış bahçesi için avantajlarından dolayı pimapen malzeme tercihi de günümüzde oldukça fazladır.

Pimapen kış bahçesi için kullanılan pimapen malzeme dış cephe için sıklıkla kullanılmaktadır. Pencerenize uygun ebatlarda bulunabilen bu malzeme rüzgara karşı dayanımı yüksek, iç ve dış mekanın havasını geçirmeyen, yağmur ve karda su almayan malzemelerdir. Dolayısı ile dış mekan olan kış bahçesi için pimapen malzeme kullanımı hem ekonomik hem de kullanışlı olmaktadır. Ayrıca kış bahçeniz için bu malzemenin rengini açık ya da koyu renk olarak dekorunuza uygun seçebilirsiniz.

    Pimapen kış bahçenizin iç kısım dizaynı için dilerseniz sıcak dilerseniz de soğuk renkler kullanabilirsiniz. Soğuk kış günleri için sıcak tonların daha uygun olacağını düşünenlerdenseniz, kırmızı ve sarı tonlarının kullanıldığı kırlentler, koltuk şalları, masa örtüleri ile mekanın havasını ısıtabilirsiniz. Rengarenk aldığınız saksılarınızda açan çiçekler ve büyük yeşil bitkilerinizi için de balkonunuzda bir köşe yapabilir ya da farklı köşelere koyarak bahçe havasını oluşturabilirsiniz. Hatta kış bahçenizin bir bölümünde sağlıklı beslenme için domates, biber, çilek, limon gibi meyve ve sebzeler de yetiştirebilirsiniz. Son yıllarda bu fikir kış bahçelerinde çok fazla uygulanmakta olup yetişen meyve ve sebzelerin mis kokusu size bahçede hissini yaşatmaktadır.

  Kış bahçenizde soğuk günlerde konforlu oturabilmek için ısıtmanız gerekecektir. Bunun için kalorifer peteğiniz yok ise ya da kış bahçeniz evden bağımsız olarak bahçe içerisinde bir alanda ise klima ve ısıtıcı yardımı ile ısınmanızı sağlayabilirsiniz. Isıtıcı ve klimayı kış bahçenizin büyüklüğüne göre tercih etmeniz iyi bir ısıtma için önemlidir. Pimapen malzeme dışarının soğuğunun içeriye girmesine engel olacağı için yeterli büyüklükte ısıtıcı ile sıcacık bir bahçe ortamı yaşayabilirsiniz.

Pimapen kış bahçesi tasarımında tavanda cam pencereler olması da çok şık bir görünüm sağlamakla birlikte karlı günlerde karın yağışını uzanarak izlemek için mükemmel bir fikirdir. Pimapen malzeme hem dayanımı, hem kullanışlılığı ve uygun fiyatları ile güvenli ve sıcacık bir ortam oluşturabilmek için ideal bir malzemedir.