Yılın on iki ayı kullanışlılığı olan kış bahçesi size yeni bir yaşam alanı sağlamaktadır. Günlük yaşamda kalabalık ve gürültüden sıkılanların stres atabileceği huzur dolu bir ortam olan polikarbon kış bahçesi son yıllarda çok tercih edilmektedir.

Polikarbon sistemler mükemmel ısı yalıtımı sağlaması ile kış bahçelerinde çok fazla kullanılmaktadır. Hem gün ışığından faydalanmak hem de içerideki ısıyı koruyabilmek için polikarbon sistemler yan cephelerde ve çatıda kullanılabilmektedir. Artık soğuk havalarda bahçede oturmak hayaliniz olmayacak, çünkü karlı havalarda bile üşümeden vakit geçirebileceğiniz polikarbon kış bahçesi size bu imkanı sunacaktır.

Polikarbon sistemlerde çatının ısı yalıtımlı ve su sızdırmaz yapıda sahip olması en çok tercih edilme sebepleri arasındadır. Genellikle şeffaf renkte tercih edilmesi de gün ışığında daha fazla yararlanabilmek için önemlidir. Bu özelliği ile soğuk kış günlerinde bitkileriniz de daha fazla güneş ışığı almış olacaktır. İsteğe göre farklı renklerde polikarbon malzeme de kullanılabilmektedir.

Her zaman kullanışlı ve uzun ömürlü olan kış bahçesi yan cephelerinin polikarbon malzeme olması da hafifliği ve dayanımı açısından cama göre daha iyi özelliktedir. Şeffaf polikarbon malzemenin cam görünümü vermesi ama kırılmayan yapıda olması tercih edilebilirliğini arttırmaktadır. Bu nedenle yan cephelerin şeffaf olması hem doğa ile bütün olabilmek hem de aydınlık olması açısından önemlidir.

 İstenilen her ebatta üretilebilecek olan polikarbon kış bahçesinde alüminyum ve çelik taşıyıcılar kullanılmakta olup son derece sağlam olmaktadır. Hem güvenlik hem de insan sağlığı açısından uygun olan bu malzemeler ile yapılacak olan kış bahçenizde gönül rahatlığı ile vakit geçirebileceksiniz. Çatı profillerinin su almaması oksitlenme yapmaması açısından oldukça önemlidir. Aksi halde su sızıntısı gibi hem güvenlik hem de bahçedeki konforunuz açısından sıkıntılı bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Polikarbon kış bahçenizde düşünülmesi önemli olan hususlardan biri de ısınma sistemidir. Kış bahçeniz merkezi sisteme dahil edilemeyecek şekilde ise klima ya da ısıtıcı ile ısınma sağlayabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken verimli bir ısınma için ısıtıcının bahçenin büyüklüğüne göre seçilmesidir.  Kış bahçesinde ayrıca isteğe göre odun sobası ve şömine ile de ısınma mümkün olabilmektedir. Sıcacık ortamda karın yağışını izlemek ve günün yorgunluğunu çıkarmak oldukça keyif verici olacaktır.