Otomatik teras kapatma ile normal şartlarda güneşe ve yağmura tamamen açık alanların daha rahat bir şekilde kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Otomatik olarak terasların kar ve yağmur gibi olumsuz hava şartlarına karşı korunmasını sağlayan otomatik kapatma sistemleri otomatik olarak açılıp kapanabilir. Uzaktan kumanda ya da hareket ile kontrol edilebilen bu sistemler sensörler ile yağmuru algıladığında otomatik olarak kapanabiliyor. Yağmur dinmesi ile de otomatik olarak açılabiliyor. Bu da kontrolün her zaman sağlanabileceği bir sistem elde edilmesine imkan veriyor. Pratik kullanımı ile özellikle işyerleri için çok önemli avantajlar sunan teras kapatma otomatik sistemler ile verimli kullanımlar elde edilebilir.

 

Otomatik Teras Özellikleri

 

Otomatik teras kapatma sistemleri ile terasını çok kullanmayanlar bile olumsuz hava koşullarına karşı önemli bir önlem alabilir. Bunun yanında güzel havalarda da terasınızı açık alan olarak kullanabilir. En çok tercih edilen sistemlerden biri otomatik açılır cam tavanlardır. Kış aylarında cam tavanı kapatabilir, yaz aylarında açarak kullanabilirsiniz. Özellikle işyeri teraslarının kullanımı için yaz ve kış ayarı yapılmasını sağlayan otomatik kapama sistemleri her mevsim müşterilerine aradıkları konsepti sunma imkanı elde edebilirsiniz. Hareketli tente sistemleri ile de terasların istendiğinde açılıp kapatılarak olumsuz hava koşullarından korunması sağlanılabilir. Bu şekilde yaşam alanlarını çok daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Beklenmedik yağmurlara karşı otomatik teras kapama sistemleri ile daha tedbirli bir sisteme sahip olabilirsiniz.

 

Otomatik Teras Kapata Fiyatları

 

Otomatik teras kapatma sistemlerinde kullanılan malzemeler ve kapama modellerine göre fiyatlar m2 fiyatı üzerinde verilir. Bu şekilde bürüt tutar hesaplanır. Tasarlanan kapatma modellerinde ral kodunda boyamalar yapılabilir ya da aydınlatmalar kullanılabilir. Bu gibi ek talepler için de ek fiyatlandırmalar yapılır. İşçilik ve montaj genel olarak verilen m2 fiyatı içerisindedir. Kapatma yapılacak alanın büyüklüğüne göre Otomatik teras kapatma fiyatları ortaya çıkar. Özellikle otomatik sistemlerde kullanılacak farklı mekanik sistemlerde fiyatlara eklenir. Montaj yapılan modele göre verilen m2 fiyatına otomatik kapatma fiyatları eklenir. Bu şekilde ödeme yapılacak toplam tutar belirlenir. Branda kumaş fiyatı içerisinde de şeffaf branda kalınlığı m2 bazında fiyat teklifleri ile kapatma çalışmalarında kullanılacak malzemeye göre de fiyatlandırmalar yapılabilir.