Profil teras kapatma çalışmalarında kutu profil kullanılır. Kapatılacak terasların üzerine taşıyıcı sistemler olarak çelik malzemeler yerleştirilir. Üzerinde gezinebilir teraslar için sundurma çatı sistemleri önerilir. Çelik malzemelerde ise taşıma kapasitesi daha yüksektir. Bu nedenle iskelet sisteminde çelik profil kullanılabiliyor. Çatılar açık, yarım açık ya da tam kapalı olarak kullanmak için teras kapama yapılabiliyor. Yarım açık ya da kapalı olan modeller hareketli ve sahip sistemler olarak iki kısımda incelenebilir. Sabit modeller mevcut çatı ile birlikte çalıştırılabiliyor. Teras yan kısımlarında sürgü cam, pvc, katlanır cam gibi sistemler kullanılabiliyor. Hareketli modellerde ise özellikle soğuk bölgelerde ısı kontrol camları kullanılmaktadır. Bu alanda teras kapama profil modellerinde hareketli tasarımlarında motorlu sistemler kumandalı, bilgisayar kontrollü ya da sensörlü olabiliyor.

Profil Teras Kapama Fiyatları

Profil teras kapatma çalışmaları yapılırken fiyatlar malzemeye ilave işçilik olarak hesaplanmaktadır. M2 bazında fiyatlandırmalar yapılabilir. Teras modeline uygun çelik profiller hazırlanır. Her türlü malzeme ve işçilik ile Profil teras kapatma fiyatları belirlenir. Teraslarda keşifler yapılarak maliyet hesabı yapılabilir. Teras alanlarını daha verimli kullanım alanlarına çevirecek olan bu çalışmalar ile kullanışlı ve keyifli oturma alanları elde edilebilir. Çalışmalarda kullanılacak malzemeler dışında gelen ek taleplerde teras kapatma fiyatı üzerine ek bir maliyet oluşturacaktır. Her detaya göre farklı maliyetler hesaplanabilir.

Profil Teras Kapama Modelleri

Profil teras kapatma çalışmalarında çelik profiller kullanılarak farklı modeller tasarlanabilir. Çelik profil üzerine ahşap malzemeler ile farklı modeller oluşturulabilir. Teraslar uzun, geniş ya da tam kare boyutlarında olduğunda öncelikle yapılacak olan model belirlenir. Üzeri çatı ile birleştirilerek kenarları cam kapama modelleri ile tamamlanabilir. Çatı üzerinde açılır kapanır tavan kullanılabilir. Teraslarda genellikle kutu profiller kullanılarak profil teras kapama sistemi içerisinde daha geniş kullanım alanları oluşturulabilir. Çatılarda bulunan eğim bu şekilde giderilerek kapama çalışmalarında elde edilen kullanım alanları daha kullanışlı olabilir. Düz profillerle pergole tarzında profil teras tasarımı yapılabileceği gibi çatı şeklinde tavanın daha yüksek olacak tarzda konseptlerde tercih edilebilir. Bu tasarımlar tamamen uygulama alanının şekline ve boyutuna göre belirlenecektir.

2"q1