Günümüzde kullanımı son derece yaygınlaşan kış bahçesi evinizde ya da bahçenizde size özel mekan olması ile son derece kullanışlı olmaktadır. Yeni bir yaşam alanı olan kış bahçesi kafanızı dinleyebileceğiniz, doğa ile iç içe gibi hissedebileceğiniz, hobilerinizle uğraşabileceğiniz eşsiz bir mekandır. Kış bahçesi için pek çok farklı yapı malzemesi tercih edilmekte olup bunların arasında ferforjede favoriler arasındadır.

Ferforje kış bahçesi estetik görünümü ile son zamanlarda çok fazla tercih edilmektedir. Ferforje nedir kısaca bahsedecek olursak yüksek ısıya maruz kalan demirin şekil verilmiş halidir diyebiliriz. Bu nedenle de son derece sağlam olmaktadır. Dolayısı ile balkon, merdiven korkuluğu ve  bahçe kapısı gibi yerlerde ferforje kullanımı tercih edilmektedir.

Sağlamlığı ve dayanımı ile güvenli olan hem de estetik görünüme sahip ferforje kış bahçesinin tercihi de son zamanlarda bu nedenle artmaktadır. İstenilen ebatlarda ve modelde üretilebilecek olan ferforjeler kış bahçesine çok ihtişamlı bir hava katmaktadır.

Ferforje kış bahçenizde tüm cephelere cam ya da polikarbon malzeme kullanabilirsiniz. Her iki malzeme de ısı yalıtımı açısından iyi olmakla birlikte soğuk kış günlerinde ısı yalıtımı sağlayacaktır. Çatının ve yan cephelerin şeffaf polikarbon ya da cam olması gün ışığından daha fazla yararlanabilmek için önemlidir. Günlerin kısa olduğu kış mevsiminde gün ışından tasarruf edebilmek ve dışarıdaymış hissini yaşamak için bu ayrıntı önemlidir. Ayrıca kış bahçeniz için aldığınız renkli bitkileriniz için ısı korumalı bir ortamda güneş ışığı ile büyümeleri için de gün ışığı gerekli olmaktadır.

Ferforje kış bahçesi dayanımı yüksek ve uzun ömürlü olmaktadır. Bu nedenle uzun yıllar sıkıntısız kullanabileceğiniz yaşam alanıdır. Çatı için ferforje pergola da tercih edebilir ve ferforjenin estetik görüntüsü ile pergola sisteminin avantajı birlikte kullanabilir. Pergola çatı sistemlerinde açılıp kapanabilme özelliği yaz aylarında açık havada oturabilme fırsatını verecektir.

Ferforje kış bahçesinde ısıtma sistemi de ayrıca önemlidir. Genellikle ısıtıcı ya da klimanın tercih edildiği kış bahçelerinde, soba ve şömine ile ısınma da tercih edilebilmektedir. Her ikisi de son derece doğal bir görüntüye sahip olup ateşin başında kar yağışını izlemek ayrıca keyif verecektir. Kış bahçenizin içerisini istediğiniz şekilde dekore edebilir, kış soğuğunda içeride daha sıcak bir hava estirebilirsiniz.