Çelik teras kapatma çatı ve teras kapatmada son dönemlerde oldukça popüler ve modern bir uygulamadır. Yeni nesil teknolojilerin eklendiği kapatma uygulamaları da açılabilen ya da sürekli gün ışığı alabilen şeffaf uygulamalarda kullanılabiliyor. Çelik konstrüksiyon olarak üretilen profiller çok daha uzun ömürlü teras kapatma sistemleri elde edilmesine imkan tanıyor. Çelik malzeme tercih edilmesinin en önemli nedeni güvenilirliği olacaktır. Çelik çatı çatlama ve sökme gibi sorunlarla karşılaşması mümkün değildir. Çeliğin soğutulması ile tasarlanan çelik modeller ihtiyaçlara göre farklı modellerde tasarlanabilir. Çok geniş bir kullanım alanına sahip olan çelik teras sistemleri avantajlı kullanımları ile konutlarda ve işyerlerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Çelik Teras Kapatma Özellikleri

Çelik teras kapatma tasarımları sadece teraslar için değil binaların ek kısımlarında da kullanılabilir. Restoran kafe tarzında yerlerde sundurmalarda bahçe kısımlarında efektif olarak çelik kapama kullanılabilir. İhtiyaçlara özel olarak projelendirilebilir. Alan ölçülerine göre tasarlanan çelik teras kapatma uygulamaları mekana mükemmel bir şekilde oturur. Yapının kendisi kadar güçlü bir yapı elemanı olarak uzun yıllar kullanışlı bir tasarım ortaya çıkar. Açılır cam ve tente uygulamaları ile birlikte tasarlandığında çok daha estetik ve işlevsel mekanlar oluşturur. Bu nedenle son yıllarda bu modeller çok fazla tercih edilmektedir. Dört mevsim kullanılabilir teras alanları oluşturan çelik sistemler yalıtım sağlaması açısından da kapalı alanlar oluşturulurken avantajlı bir seçim olacaktır.

Çelik Teras Kapatma Fiyatları

Çelik teras kapatma uygulamalarında uygulama yapılacak alanın m2 özelliğinde ebatlarına göre ortalama fiyatlandırmalar yapılabilir. Uygulama alanının genişliğine göre projelendirme yapılır. Kapatma sisteminde kullanılan ek ekipmanlarda Çelik teras kapatma fiyatları üzerinde etkili olacak maliyetlerdir. Şiddetli ve soğuk hava şartlarından korunmak için farklı fonksiyonları bulunan çelik sistemler ısı yalıtımı ve su girişinin engellenmesi avantajları ile artan bir kullanıma sahiptir. Özellikle bu sistemde kullanılan kapatma malzemesi de Çelik kapatma fiyatları üzerinde etkili olacaktır. Cam ya da tente sistemlerinin kullanılmasına göre farklı fiyat aralıklarında teras kapama maliyetleri oluşacaktır. İşyerleri ve geniş teraslarda uzun ömürlü kullanımlar sağlayan bu modeller çatının sağlamlığı kadar önemli bir dayanıklılık sağlayacaktır.