Polikarbon teras kapatma malzemesi olarak kullanılmasının yanında apartman aydınlık alanları, otopark üstü, sundurma, asansör boşlukları gibi alanlar içinde kullanılabilir. Farklı alanlardaki kapatma işlemleri için ekonomik seçenekler arayanlar için ideal bir sistem olan polikarbon malzeme kullanabilmek için uygulama alanının teras kaplama polikarbon ile uyumlu olması önemlidir. Malzeme plastik olması nedeni ile uygulama alanında gerekli şartların karşılanmasına dikkat edilmelidir. Ekonomik olmasının yanında dayanıklı ve uzun ömürlü de olan bu yapı malzemeleri doğu bir uygulama ile mükemmel sonuçlar sağlarlar. Ev ve işyerleri için tercih edilen teras kaplama çalışmaları ile bu alanları daha verimli bir şekilde kullanmak mümkündür.

Teras Polikarbon Kapatma Nasıl Uygulanır?

Polikarbon teras kapatma diğer malzemelere kıyasla daha dayanıklı ve sağlam taşıyıcılar olan çelik konstrüksiyon sistemi kullanılarak polikarbon kaplama yapılır. Açık alana ana taşıyıcı ve ara akların montajı yapılır. Sonrasında ise polikarbon üst kısmına monte edilir. Üst baskı çıtaları polikarbonun üst kısmına takıldıktan sonra bakı çıtası uygulanır. Polikarbon levha ve üst baskı çıtasının montajı ile polikarbon kapatma tamamlanır. Bu işlemler yapılarak takip edilen bir sistemlerde su sızdırmalarının önüne geçilebilir. Farklı tasarımlarda da kapatma çalışmaları yapılabilir. Bunlardan skylingh tarzı modellerde solid camda kullanılabilir. Polikarbon levhalar ile yapılan bu sistemde insanlar terasların dış etkenlere karşı başarılı bir şekilde korunması sağlanır. Görüntü kesintisi yapılmadan hazırlanan polikarbon teras kapatma işlemi kışın en soğuk dönemlerde bile dışarıyı izleme imkanı verilir.

Polikarbon Kapatma Özellikleri

Polikarbon teras kapatma ile kullanışlı mekanlar elde edilebilir. Tamamen izole olan ya da geçirgenliği sahip olan polikarbon malzeme oldukça kullanışlıdır. Yapı olarak plastiğe benzese de çok farklı tasarımlarda kullanılabilir. Plastiğe göre çok daha uzun ömürlü olan bu malzeme güneş ışığından fazla etkilenmez. Uzun ömürlü kullanıma sahip olması ile teras kapama işlemlerinde çok fazla tercih edilir. Dekoratif etkileri ile tasarımlarla öne çıkılmak istenen alanlarda da bu malzeme tercih edilebilir. Kolay bir şekilde montajı yapılan bu malzeme uygulandığı alanlarda ultraviyole ışınları kırar. Doğal bir aydınlık oluşturan polikarbon kaplama uygulamaları cama göre daha dayanıklıdır. Temizliği ve bakımı oldukça kolaydır.