Günümüzde pek çok alanda kullandığımız modern dekorasyonun içerisinde birçok geleneksel unsurda yer almatadır. Modern dekorasyonun içerisine geleneksel kültürün de katılması ile geçmişteki bağlardan kopmadan yaşamak isteyen kişiler mutlaka vardır aramızda. Her ne kadar teknolojinin gelişmesi ile birlikte yeni modern ürünler ortaya çıksa da bugünün modern evlerinde de karşımıza sıklıkla sedir modelleri çıkmaktadır.

 

 Modanın her sene değişmesi sonucunda yıllar içerisinde dönüp dolaşıp eskilere döndüğünü görebiliyoruz. Ancak tabii ki daha modernize edilmiş stiller katılarak. Zaman içerisinde unutulduğu düşünülen pek çok önemli parça, eşya, motif günümüzde yeniden yaşamaya başlamaktadır. Bununla birlikte kimi mobilyalar da zamansızlığı ile karsımıza çıkmaktadır. Öyle ki ne zaman kullanırsanız kullanın dönemin şartlarına uyum sağlayan mobilyalar hayatın içinde kalmaya devam etmektedir.

 

 Modern evlerde klasik sedir modellerinden izler bulmak artık normal bir hale gelmiştir. Hatta dekorasyona uygun bir özel yapım sedir eve oldukça güzel bir hava katacaktır. Sedir denildiğinde kişilerin aklıma genelde klasik bir stil yani Osmanlı dekorasyonu gelmektedir. Sedir günümüzde daha çok kullanım avantajı sağladığı için yasam alanlarında tercih edilen bir ürün haline gelmiştir. Rahat olmalarının yanında kalabalık ailelerin de bir arada vakit geçirebilmesi için olanak sağlamaktadır.

 

 Mobilya seçimi oldukça zor bir iştir bunu hepimiz kabul ediyoruz. Yapılacak yanlış bir seçim bütçeye zarar verebilir ve zaman kaybettriebilir. Bunun için de mobilya satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı incelikler vardır. Özellikle sedir tarzında ürünler alınırken hata payı daha fazladır. Sedir alacaksanız ya da kendiniz için özel bir sedir tasarımı yaptıracaksanız Öncelikle seçeceğiniz model oldukça önemlidir.

 

 Günümüzde sedir mobilyalar için seçilen bir ürün olsa da dar alanlara sahipseniz yer tasarrufu yapmak istiyorsanız bazalı sedir modellerine yönelmenizi tavsiye ederiz. Sedirler genel olarak L şeklinde bir tasarım ile alanların genişlemesini sağlamaktadır. Bazalı modelleri ise evdeki fazla eşyaların depolanması için olanak sağlamaktadır.

 

 Sedir büyük minderlerden oluşur. Bu minderler daha önceki zamanlarda kullanım da sert bir yapıya sahipken günümüzde daha rahat ve yumuşak modelleri kullanılmaktadır. Sedir satın alırken en çok dikkat edilmesi gereken nokta da sediri nerede kullanacağınızdır. Eğer salon için kullanacaksanız rahatlık ile birlikte salonun dekorasyonunun da sedirler ile uyumlu olması oldukça önemlidir.

 

 Büyük bir alan için bir sedir modeli seçecekseniz de o alana özellik katacak modeller tercih etmeniz gerekmektedir. Yatak odanız için sedir kullanacaksanız daha modern tarzda ve rahat bir tasarım tercihi yapabilirsiniz. Sedir satın alırken boyutuna da dikkat etmeyi unutmayınız. L modeller kullanılacak duvara göre uzun ya da kısa olursa hoş bir görüntü oluşmaz.