Soğuk kış mevsiminde dışarıda oturmaya devam edebilmek için birbirinden güzel kış bahçesi modelleri bulunmaktadır. Kış bahçesi evinizin yeni bir yaşam alanı olarak balkonunuza ya da evinizin bahçesine yapılabilmektedir. Bahçe kış bahçesi tamamen bahçede olduğundan doğa ile daha çok birlikte olmaya şans vermektedir.

 Yaz mevsiminde gibi bahçede oturmayı özeyenler için bahçe kış bahçesi çok güzel bir mekan olmaktadır. İçini istediğiniz şekilde dekore edebileceğiniz kış bahçenizi pvc, alüminyum ya da tüm cepheler yere kadar cam olarak tasarlayabilirsiniz. Burada önemli olan kış bahçenizin uzun ömürlü olması için kullandığınız malzemenin kalitesidir. PVC malzeme ısı yalıtım özelliği yüksek bir malzeme olup içerisi ve dışarısı arasında ısı alışverişini engellemektedir. Alüminyum ise dayanıklı ve uzun ömürlü kış bahçesi içi iyi bir seçim olacaktır. Önemli olan seçtiğiniz malzemenin su geçirmeyen, rüzgardan etkilenmeyen, alev yürütmez özellikte olması ve soğuk günlerde ısı yalıtım özelliği ile sıkıntı yaşamadan vakit geçireceğinizi güzel bir ortam sağlamasıdır. Ayrıca gün ışığından maksimum seviyede yararlanabilmek için boydan boya pencere yapılması da genellikle tercih edilmektedir.

Soğuk günlerde oturarak keyif yapacağınız ya da yemek yiyeceğiniz kış bahçenizin sıcak olması rahat oturabilmek için düşünülmesi gereken en önemli ayrıntıdır. Kış bahçenizde klima ya da ısıtıcı ile ısınma sağlayabilirsiniz. Burada da ısıtıcının bahçenin büyüklüğüne uygun olması iyi bir ısınma için önemlidir.

Kış bahçenizin alanı büyük ise dekore ederken uygulayabileceğiniz çok fazla fikir bulunmaktadır. Rahatça oturarak kahvenizi yudumlayabileceğiniz hasır koltuklar ya da bambu takımı, ailece yemek yiyebileceğiniz uzun bir yemek masası, yere sereceğiniz renkli bir halı ile kış bahçenizi dizayn edebilirsiniz. Bunların yanı sıra uğraştığınız resim, müzik ya da el işleri gibi hobileriniz var ise kış bahçenizde hobilerinize de bir köşe yapabilirsiniz. Kar yağarken hobi köşenizde tuvalinize resim yapmak sizi dinlendirecek, günlük hayatın stresinden uzaklaştıracaktır. Kış bahçenizde düşünebileceğiniz diğer bir ayrıntı da sallanan sandalyedir. Özellikle de şöminesi olan bahçe kış bahçesi için şömine karşısında ısınmak ve sallanan sandalyenizde çayınızı yudumlamanın keyfi eşsizdir. Eğer kış bahçeniz yeteri kadar büyük ise bu fikri değerlendirmenizi tavsiye ederiz.