Kış bahçeleri günlük hayatın temposundan yorulan ve doğa ile baş başa kalmak isteyenler için eşsiz bir fırsat olmaktadır. Günümüzde teknolojinin ilerlemesi kış bahçesi modellerinin artmasına ve çeşitliliğin çoğalmasına yol açmıştır. Genellikle bahçeye ya da teras, veranda hatta evin odalarından birinde tasarlanarak yapılan kış bahçesi çeşitli amaçlar için kullanılmaktadır.

Rehau kış bahçesi için kullanılan malzemelerin dayanımı ve kalitesi sayesinde bahçeniz uzun ömürlü olacaktır. Seçtiğiniz kış bahçesi modelinin yapılma aşamasında kullanılan malzemelerin su sızdırmazlığı, ısı yalıtım özelliği, alev yürütmemesi son derece önemlidir. Rehau kış bahçesi için kullanılan alüminyum profil, PVC pencere, kapı malzemelerinin her biri bu özelliklere sahip olmaktadır. Bu nedenle kış bahçenizde güvenle oturabilir ve kışın tadını çıkarabilirsiniz.

Rehau kış bahçesi için pencere, çatı ve kapılarda kullanılan PVC malzeme soğuk günlerde dış ortam havasını içeriye, içerideki havayı dışarıya sızdırmayan, rüzgarlı günlerde soğuk almayan, dayanımı yüksek, renk seçeneği bulunan ve uygun ebatlarda temin edilebilen bir malzemedir.

Rehau kış bahçesi kapı ve pencere sistemleri içeride ısı yalıtımı sağlayarak çeşitli bitkilerin yetişebilmesine de imkan vermektedir. Kış soğuğunda yetişemeyen çiçeklere ya da tropikal bitkilere Rehau kış bahçenizde bakabilir, çeşitli türlerden bitkiler yetiştirebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken diğer konu da gün ışığından maksimum seviyede yararlanabilmektir. Bunun için yan cepheleri ve çatı kısmını şeffaf polikarbon ya da cam olara düşünmeniz gün ışığını en fazla şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.

Bahçenizde bitkilerinizin yerini güneş ışığını alma derecelerine göre yerleştirebilirsiniz. Yan cepheleri sürgü sistemli pencere yaparsanız arada açarak ortamı havalandırabilirsiniz. Ayrıca yaz günleri pencereleri açarak bahçenizle bütün olarak da oturabilirsiniz.

Rehau kış bahçenizi istediğiniz renklerde dekore edebilirsiniz. Bitkilerinizin arasına yerleştireceğiniz masada çay içerken ya da bambu koltuklarınızda keyif ederken kendinizi doğanın içinde hissedebilir ve günün tüm yorgunluğunu atabilirsiniz.

Kışı rahat geçirebilmek için ısıtma sisteminin nasıl olacağı konusunda da hazırlık yapmanız gereklidir. Genellikle ısıtıcı ve klima kış bahçesinde kullanımı yaygın olmakla birlikte isteğe göre odun sobası da tercih edilebilmektedir. Sıcacık sobanın yanında oturduğunuz koltuğunuzda karın yağışını izlemek ayrı bir keyifli olacaktır.