Demir teras kapatma işlemleri ile çatı katında ya da bahçede atıl durumda olan ya da boş olan alanlar değerlendirilebilir. Mükemmel yaşam alanlarına dönüştürülen bu alanlar daha ferah ve havada alanlar olabilir. Bu alanlar bol güneş alır. Kış bahçesi olarak kullanılabilir. Bu alandaki kapatma işlemlerinin izolasyonları profesyonel olarak tamamlanmalıdır. Çatı katında yer alan teras yalımı çok daha önemlidir. Su sızdırmazlığı teras kapatma demir malzeme ile yapıldığında ortadan kalkabilir. Terasın üst örtüsü olan bu kapatma çalışmalarının estetik özellikler taşıması da gereklidir. Hem dayanıklı hem de estetik olarak farklı mekanlara mükemmel uyum sağlayan bu teras kapatma modelleri kullanım alanlarına farklı bir hava katacaktır.

 

Demir Teras Kapatma Modelleri

Demir teras kapatma modelleri kullanım alanına bağlı olarak tasarlanabilir. Farklı boyanan demir profiller ile otantik tasarımlar elde edilebilir. Kafe ya da restoran gibi işletmelerin dekorasyonları ile uyum sağlayan konseptler ortaya çıkarılabilir. Evlerde daha oda teras konseptinde teras kapama tercih edilebilir. Bunun için demir profillerin kenar kısımları farklı malzemelerle kapatılabilir. Demir profillerle farklı tasarımlar hazırlanabilir. Her renge boyanabilen bu profillerin araların camlar ile tamamlanabileceği gibi ahşap ile de tamamlanabilir. Kullanım alanına ve Demir teras kapatma fiyatı gibi özelliklere göre modellerde seçilebilir. Teraslarda çatı kapamada yapılabileceği için profiller konstrüksiyon şeklinde tasarlanabilir. Komple yeni bir alan ortaya çıkarılabilir.

 

Demir Teras Kapatma Özellikleri

 

Demir teras kapatma hizmetlerinde bahçenin ya da çatının bir parçası olan bir alanın kaplanması söz konusudur. Bunun için kullanılan alanın bir uzantısı şeklinde bir tasarım ortaya çıkabilir. Hangi materyalin kullanılacağı, evin genel mimarisi, ihtiyaçlar, evin bulunduğu coğrafya da gözetilerek teras kapatma özellikleri belirlenir. Isı yalıtımı bu çalışmalarda çok önemlidir. Özellikle yapılan teras evin bir bölümü olarak kullanılacak ise ısı yalıtımı yapılmalıdır. Teras modelleri içerisinde tamamen açık ya da kapalı modeller bulunabilir. Önemli kısım su yalıtımının yapılmasıdır. Zemin döşemelerinde ise ışığa ve ısıya karşı dayanıklı olmasına dikkat edilir. Zeminde çabuk ısınmayan malzemeler tercih edilmesi teras kapama özellikleri arasında en çok dikkat edilen detaylardan biridir.